Vyhnánkovi

Vítejte na našich stránkách. Budou o nás a zase jen o nás. Můžete prohlédnout fotky, přečíst co je u nás nového. Časem se pokusím doplnit i nějaké recepty a tipy na výlety. Pokud budete mít nějaký nápad, uvítáme jej. Těšíme se na vaše komentáře.

Z domácí pekárny....

Pudinkáče z mimáče

Jak je z názvu patrné, recept mám z mimibazaru. Nevím kdo je autorem, je to delší doba co jsem si recept napsala a vyzkoušela. Každopádně autorovi patří dík! Taky by se pudinkáče mohly jmenovat Twister alá Albert. ( jmenuje se v Albertu tak to pečivo, ne? ) :-)
No, to už je fuk. Ale určitě budou chutnat. A recept rozhodně není pouze pro majitele pekáren. :-)
Potřebujeme: 500g polohrubé mouky, necelých 300ml mléka, 250g rozpuštěného tuku na pečení, 5 lžic cukru, 1/2 kostky droždí, špetka soli.

Na náplň: 250ml mléka, 1 pudink, cukr dle chuti, 1/4 kostky másla, popř. kousky čokolády

Těsto si necháme umíchat a vykynout pěkně v pekárně. Mezitím si uvaříme pudink, do horkého pudinku vmícháme 1/4 kostky másla a necháme vychladit. Sem tam ještě promíchneme.
Pak už jen vyválíme těsto, které pak nakrájíme na dlouhé obdelníky, potřeme pudinkem, popřípadě posypeme čokoškou, smotáme a dáme na pečící papír. Ještě necháme chvilku vykynout na plechu. Potřeme vajíčkem, my máme alergika na vajíčko, tak jsme potírali mlékem. Pečeme na 180 do zlatova.
Poslední komentáře
07.06.2016 21:14:44: Mda....... старье :-( online pujcka pred výplatou bojkovice
 
Přijďte zas :-).