Vyhnánkovi

Vítejte na našich stránkách. Budou o nás a zase jen o nás. Můžete prohlédnout fotky, přečíst co je u nás nového. Časem se pokusím doplnit i nějaké recepty a tipy na výlety. Pokud budete mít nějaký nápad, uvítáme jej. Těšíme se na vaše komentáře.

Z domácí pekárny....

Koblížky

Tento recept jsem někde obšlehla na netu. Není to nic složitého a koblihy byly opravdu výborné. Ze zbytku těsta jsem pak udělala pletence, které jsem pak obalila ve skořicovém cukru. Koblihy měly větší úspěch u Toma, skořicové pletence u Toníčka s Filípkem.

INGREDIENCE: 200ml mléka, 50g másla, 50g cukru písek, špetka soli, 4 žloutky, 2 lžíce rumu, 250g hladké mouky, 250g polohrubé mouky ( nebo bez polohrubé 500g hladké mouky ), 3 lžičky sušeného droždí.

POSTUP: Program kynutá těsta. Po ukončení programu jsem nechala ještě přes půl hodinky v pekárně. Vyválíme plát, naznačíme ( třebas skleničkou ), abychom věděli jak daleko od sebe dávat marmeládu ( nebo puding, nebo cokoli čím se rozhodnete koblihy plnit ), dáme marmeládu, přeložíme dalším plátem a vykrajujeme kolečka. Ty pak smažíme v oleji. Měly by plavat. Pozor, je to rychlost. Má první várka dopadla ve vintř úplně syrově :-(. Ale jsem bojovnice a dala jsem se do dalšího pokusu. V deset večer! Stálo to za to. Moji chlapíci si pochutnali. Na závěr pocukrujeme moučkovým cukrem. Ze zbytků jsem udělala pletence, které jsem obalila ve skořicovém cukru.
Ať Vám chutná!
Poslední komentáře
07.06.2016 19:26:35: Jaká slova ... Wow, skvělý nápad 8-O online pujcka svitavy
 
Přijďte zas :-).