Vyhnánkovi

Vítejte na našich stránkách. Budou o nás a zase jen o nás. Můžete prohlédnout fotky, přečíst co je u nás nového. Časem se pokusím doplnit i nějaké recepty a tipy na výlety. Pokud budete mít nějaký nápad, uvítáme jej. Těšíme se na vaše komentáře.

Z domácí pekárny....

"domácí" máslo

Recept mě hned zaujal. Je jednoduchý a měl by jít i v domácí pekárně. Já jsem ale dost netrpělivá, takže nakonec jsem přelila do vysoké nádoby a ušlehala ručním šlehačem. Máslo je výborné a doporučuju vyzkoušet. Děti mi pomáhaly a pak jim i máslíčko na chlebu se šunkou více chutnal. A baštily ho se slovy: To domácí maslo, co jsme dělali je moc dobrý, maminko.
Tak, já jsem nebyla trpělivá a ušlehala růčo. Je to i rychlejší. Při prvním pokusu mi nádoba v které jsem šlehala vyklouzla z ruky.... jak vypadla kuchyň si dovedete představit, kdo ne, tak byrzy bude foto v galerce :-). Másla bylo tedy maličko, ale bylo výborné, takže druhý den jsme pokus zopakovali, po zhotovení másla jsme přidali bylinkovou sůl. Lepší by byly bylinky bez soli, nebo třebas česnek. No výborná záležitost. Doporučuju vyzkoušet. A protože jsem v dělání másla úúúplný začátečník ( ale hodlám si pořídit formu na máslo ), zde je odkaz na máslíčko z domácí pekárny: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=39471 a zde je odkaz na pani, která to naprosto výborně popisuje, to doporučuju přečíst: http://bistro.florentyna.cz/index.php/story/to-je-tvoje-maslo .


Já zkráceně: Prostě přešleháte šlehačku. Nejlepší prý ta bez stabilizátoru. Já použila Kunín ( se stabilizátorem ). Pak slijete přes hustší cedník, či vymačkáte v plátýnku. Necháte okapat. Píše se i přelít studenou vodou.... To já nedělala. A máte dva produkty. Mléko a máslo.
Žádné komentáře
 
Přijďte zas :-).