Vyhnánkovi

Vítejte na našich stránkách. Budou o nás a zase jen o nás. Můžete prohlédnout fotky, přečíst co je u nás nového. Časem se pokusím doplnit i nějaké recepty a tipy na výlety. Pokud budete mít nějaký nápad, uvítáme jej. Těšíme se na vaše komentáře.

Slané....

Šneci

Další věc, která lze dělat na 100 a 1 způsob. Rychlé, jednoduché a dobré. Nemám víc co dodat.
Potřebujeme: listové těsto, šunku, sýr ( je jedno zda plátky či nastrouhaný ), popřípadě koření, hrubozrnou sůl, či sezamová semínka.

Postup:
Vyválíme si listové těsto, dáme na plát šunku, sýr, můžeme posypat paprikou, my se většinou obejdeme bez koření, zarolijeme jako roládu a krájíme na kolečka. Ty klademe na plech vyložený pečícím papírem. Potřeme víjíčkem ( či mlékem ), posypeme sezamovýma semínkama a dáme zapéct do trouby. Výborné jednohubky, rychlá svačinka, děti si to někdy i namáčí do kečupu.
Jasně, že toto jde dělat s čímkoli, s nivou, marmeládou, skořící a výborný recept od bezvadný kuchařky je tady na těchto stránkách: http://dolcevita.blog.cz/   recept najdete pod názvem Pusinkové koláčky. Taky jsem je dělala a vynikající. Nejvíc chutnaly ročnímu Štěpánkovi. :-)
Žádné komentáře
 
Přijďte zas :-).