Vyhnánkovi

Vítejte na našich stránkách. Budou o nás a zase jen o nás. Můžete prohlédnout fotky, přečíst co je u nás nového. Časem se pokusím doplnit i nějaké recepty a tipy na výlety. Pokud budete mít nějaký nápad, uvítáme jej. Těšíme se na vaše komentáře.

Sladké....

Sloní slzy

Né, že bych nějakému slonovi přála smutek a slzy. Ale je to taková dobrota! Ani nevím od koho mám recept, ale díky za něj.
INGREDIENCE: těsto: 6 vajec, 200g cukru, 150g hladké mouky, 3 polévkové lžíce kakaa.
náplň: 250ml zakysané smetany, 10dkg moučkového cukru, citrónové šťávy, 250ml smetany, 1 ztužovač šlehačky, banány.

POSTUP: Vejce s cukrem vyšleháme do pěny a přidáme mouku a kakao. Těsto rozetřeme na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme při 200°C cca 20min, upečenost zkoušíme špejlí. Vyndáme a těsto přehneme podélně na půl, mezi vložíme pečící papír a překládáme jen tolik, aby se nám těsto nezlomilo.
Zakysanou smetanu smícháme s moučkovým cukrem a citrónovou šťávou. Přidáme šlehačku vyšlehanou se ztužovačem. ( dá se dát i želé ztužovač, připravený dle návodu ) Vše dobře promícháme.
Opatrně sundáme pečící papír, těsto bychom neměli zpět narovnávat pokud je úplně vychladlé, zlomilo by se. Takže musí být ještě vlažné a nebo si ho něčím podepřeme, aby se nám nepoložilo ( jistě si poradíte ). Napatláme připravenou směsí, do prostřed vložíme banány, překlopíme. Dáme ztuhnout do lednice, poté pocukrujem moučkovým cukrem.
Já příště udělám těsto tenčí a ještě před náplní natřu marmeládou a místo posypání moučkovým cukrem, bych cik cak nacákala čoko.
Ať Vám chutná!
Žádné komentáře
 
Přijďte zas :-).