Vyhnánkovi

Vítejte na našich stránkách. Budou o nás a zase jen o nás. Můžete prohlédnout fotky, přečíst co je u nás nového. Časem se pokusím doplnit i nějaké recepty a tipy na výlety. Pokud budete mít nějaký nápad, uvítáme jej. Těšíme se na vaše komentáře.

Sladké....

Sametová roláda

Recept vypadá složitě a zdlouhavě, ale zdání klame. Určitě vyzkoušejte. Je to teda sladká bomba. A opravdu jeden kousek stačí. :-)
Potřebné suroviny: - těsto - 6 vajec, 5 lžic krystalového cukru,1/2 lžičky jedlé sody, 3 lžíce kakaa.
                                   - náplň - 2 dl mléka, 1 žloutek, 3 lžíce hrubé mouky, 250g másla, 2 lžíce kakaa, 7 lžic práškového cukru, 1 vanilínový cukr.

POSTUP PŘÍPRAVY: Bílky rozšleháme, postupně s nimi i cukr, dokud nevznikne tuhý sníh. Všleháme žloutky a přimícháme kakao rozmíchané s jedlou sodou. Pečeme 5 minut ve vyhřáté troubě na plechu vyloženém pomaštěným papírem. Potom vyndáme ven, roládu nestáčíme, po mírném vychladnutí jí vyklopíme na vál posypaný práškovým cukrem a papír odstraníme. Po vychladnutí jí natřeme nejdřív světlou, vzápětí tmavou náplní a svineme.

Náplň:
Mléko, žloutek a mouku uvaříme. Do vychladnuté kaše přidáme rozetřené máslo a utřeme. Náplň rozdělíme na dvě části. Do jedné přidáme 2 lžíce práškového cukru a 1/2 vanilínového cukru, do druhé přidáme kakao, 5 lžic práškového cukru a 1/2 vanilínového cukru.
 
Hotovou roládu dáme do lednice a za hodinku dvě můžem mlsat.
Poslední komentáře
17.08.2008 20:52:05: Tak uvidíme :-). Zas aby ti nebylo špatně. :-)
17.08.2008 20:45:20: mlsi mls lenicko tak co to se mi libi mnela bis mi nakí udelat tesimse smiley${1} M . S smiley${1}smiley${1}
 
Přijďte zas :-).