Vyhnánkovi

Vítejte na našich stránkách. Budou o nás a zase jen o nás. Můžete prohlédnout fotky, přečíst co je u nás nového. Časem se pokusím doplnit i nějaké recepty a tipy na výlety. Pokud budete mít nějaký nápad, uvítáme jej. Těšíme se na vaše komentáře.

Sladké....

Prababiččin suchý koláč

Tak tenhle dělávala má prababička. Byl výborný a pěkně se vám prášilo od pusy, když jste si na něm pochutnávali. Díky Diny mám recept a práší se od pusy mým kloučků. Tom samo, že remcá, že je to suchý, ale je to výborný a je to změna a mě to vrací ve vzpomínkách daleko.....
Abych nezapoměla http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8005 odkaz na Dinin nafocený postup i s receptíkem.
Já opět vynechala vajíčko.
Potřebujeme:  500g polohrubé mouky, 250g másla, 3 lžíce moučkového sukru, 4 lžíce mléka, 1,5 prášku do pečiva.
 
Náplň:
1,5kg jablek, 3 pudinky ( já použila kakaové ), 10 lžic moučkového cukru.

Postup: Zpacujeme těsto a necháme chvilku odpočívat. Mezitím rozmixujeme jablíčka zbavená jádřinců ( slupky neva ), smícháme s cukrem a pudinky.
Těsto rozdělíme na dva díly a vyválíme na hladké mouce na pláty. Jeden plát položíme na plech vystlaný pečícím papírem a na něj dáme náplň z jablíček. Na směs z jablek položíme plát druhý. Trhalo se mi to a já se vztekala a o co víc jsem se vztekala o to víc se mi to trhalo... :-(.
Potřeme vajíčkem, či mlékem  a pečeme cca 40minut na 175.
Necháme vychladnout, nakrájíme, pocukrujeme moučkovím cukrem a před podáváním ozdobíme šlehačkou.
Žádné komentáře
 
Přijďte zas :-).