Vyhnánkovi

Vítejte na našich stránkách. Budou o nás a zase jen o nás. Můžete prohlédnout fotky, přečíst co je u nás nového. Časem se pokusím doplnit i nějaké recepty a tipy na výlety. Pokud budete mít nějaký nápad, uvítáme jej. Těšíme se na vaše komentáře.

Sladké....

Jablečný koláč

Receptík mám z kalendáře firmy SWS, kde je zajímavých receptů více, ale tenhle používáme nejčastěji. Jablíčka jsme také vyměnili za jahody a koláč byl stejně dobrý, nebo jsme taky dělali borůvkový, švestkový a třešňový...... Záleží na vás co vám chutná. Jednoduché, rychlé a dobré, prostě ideální kombinace. :-)
Potřebné suroviny: 200ml mléka, 2 vejce, 4 lžíce oleje, 6 lžic cukru, 12 lžic polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, cca 5ks jablek nebo jiné ovoce, které máte rádi, 1 skořicový cukr ( ten nedáváme ), máslová drobenka.

POSTUP: Mléko, vejce, olej,cukr a mouku s práškem do pečiva smícháme v řídké těsto a vylijeme na plech vyložený papírem na pečení. (Pprotože dělám koláč do kulaté formy se zdobenými okraji, tak formu vymažu olejem a vysypu strouhaným kokosem. Děláme to tak s bábovkou a i jinýma koláčema, přijde nám to chutnější, než zespod nabalená mouka na koláči. ) Poklademe silnou vrstvou nahrubo nastrouhaných jablek. Posypeme skořicovým cukrem a máslovou drobenkou.
Pečeme při 2OO`C  25 minut.
Dobrou chuť.
Poslední komentáře
07.06.2012 20:07:15: Skateboarded once fell off didn't like it, that's why I've never attempted surfing kursy windsurfing...
 
Přijďte zas :-).