Vyhnánkovi

Vítejte na našich stránkách. Budou o nás a zase jen o nás. Můžete prohlédnout fotky, přečíst co je u nás nového. Časem se pokusím doplnit i nějaké recepty a tipy na výlety. Pokud budete mít nějaký nápad, uvítáme jej. Těšíme se na vaše komentáře.

Sladké....

Banánová stříška z Bebe sušenek

Jednoduché, rychlé a vynikající. Recept mám od Luslíka. Tímto jí děkuji!!! Je to oblíbený zákusek mých kluků! :-)
Potřebné suroviny: 1balíček světlých a 1balíček tmavých Bebe sušenek, 15dkg moučk.cukru,20dkg másla,50dkg obyč jemného tvarohu, rum, 2banány (pokud možno co nejrovnější)

POSTUP PŘÍPRAVY:

Utřeme máslo s cukrem, tvarohem a ochutíme rumem (používám ruční šlehač). Na alobal naskládáme jako šachovnici Bebe sušenky 3řady po 7kusech (střídáme světlou a tmavou barvu). Potřeme polovinou tvarohového krému a zakryjeme znovu sušenkami Bebe poskládanými jako šachovnice, ale tentokrát na tmavou světlou a obráceně. Rozetřeme zbytek krému a na prostření řadu položíme oloupané banány (v celku). Vezmeme alobal a z obou delších stran přiklopíme k sobě tak, že se sušenky spojí do střechy. Po zatuhnutí v lednici polijeme čokoládovou polevou a dáme znovu vychladit. Sušenky potřebují pořádně prosáknout, proto je lépe nechat v lednici do druhého dne a pak už jen krájíme a mlaskáme blahem ;-))).

Žádné komentáře
 
Přijďte zas :-).